Center Banner
 

SRRC Winter Series Race #4

Overall Finish List

February 16, 2020



1-Mile

6.5 Mile

Place Name City Bib No Age Gender Total Time Pace
1 LUIS MIRANDA 176 29 M 35:49.24 5:31/M
2 CARTER BALLIET NORTHUMBERLAND 5 18 M 39:51.29 6:08/M
3 PAUL LOOMIS 217 49 M 41:17.25 6:21/M
4 ARLAN MARTIN MT. PLEASANT MILLS 36 38 M 42:18.81 6:31/M
5 DRUE COLES 182 56 M 44:12.74 6:48/M
6 JOSH LAMEY 216 15 M 44:58.36 6:55/M
7 CHRISSY FINDLAY SELINSGROVE 18 48 F 46:22.62 7:08/M
8 DAN KIRK DANVILLE 28 53 M 47:28.26 7:18/M
9 ANDREW ZIMMERMAN LEWISBURG 75 40 M 47:31.94 7:19/M
10 BOB WELBY NORTHUMBERLAND 66 67 M 47:54.33 7:22/M
11 BETHANY DAKU-TREAS NORTHUMBERLAND 13 43 F 48:32.76 7:28/M
12 KAREN DERMES 129 35 F 49:52.40 7:40/M
13 BRYANN BINGAMAN 114 30 M 50:44.49 7:48/M
14 THEO OHLER II 143 48 M 50:46.14 7:49/M
15 KEVIN WERTMAN TURBOTVILLE 67 60 M 50:55.51 7:50/M
16 AUSTIN APPEL 147 35 M 51:00.20 7:51/M
17 KAITLYN SNYDER CATAWISSA 57 32 F 51:28.99 7:55/M
18 HERB KLINE BLOOMSBURG 30 60 M 51:59.47 8:00/M
19 TODD EROH 186 49 M 52:25.52 8:04/M
20 FRED SPRINGMAN 184 65 M 52:45.87 8:07/M
21 WILLIAM PUGH SHAMOKIN DAM 47 47 M 53:23.55 8:13/M
22 RENEE GAVASON 157 41 F 53:25.79 8:13/M
23 DAVID FREEDENBERG 149 16 M 53:59.97 8:18/M
24 SHELLEY BILLINGS 194 53 F 54:15.96 8:21/M
25 JENNIFER JENCHURA 224 39 F 54:46.65 8:26/M
26 SCOTT FRIEDENBERG 150 51 M 54:53.46 8:27/M
27 BENJAMIN MALEHORN SELINSGROVE 34 14 M 54:55.16 8:27/M
28 SARAH VESEY WINFIELD 64 25 F 55:49.37 8:35/M
29 RYAN MCHALE LEWISBURG 38 35 M 55:55.68 8:36/M
30 GARY REARICK JR 81 46 M 56:03.82 8:38/M
31 DOUG ALTER BERWICK 2 61 M 56:10.33 8:39/M
32 CHRISTA BUTLER COAL TOWNSHIP 10 34 F 56:27.67 8:41/M
33 MELISSA WALTER 125 51 F 57:35.19 8:52/M
34 RICHELLE FESSLER BLOOMSBURG 17 56 F 57:43.94 8:53/M
35 LAURA MALEHORN SELINSGROVE 35 16 F 58:04.18 8:56/M
36 BRIAN COPPADGE 218 29 M 58:13.76 8:58/M
37 HEIDI BRESSE ELYSBURG 7 45 F 58:50.61 9:03/M
38 WARREN SHIPE 174 50 M 58:56.11 9:04/M
39 SCOTT BAILEY COAL TOWNSHIP 4 62 M 58:56.92 9:04/M
40 SAM JAUSSI 185 33 M 59:11.93 9:06/M
41 RANDY WHITE HUGHESVILLE 70 59 M 59:21.55 9:08/M
42 ERIN BINGAMAN MIDDLEBURG 6 34 F 59:44.17 9:11/M
43 HALEY CONNER 136 12 F 1:00:03.49 9:14/M
44 ROB SIECZKIEWICZ LEWISBURG 55 50 M 1:00:04.92 9:15/M
45 JAMESON KRAMER 227 17 M 1:00:07.57 9:15/M
46 RICK HUEHOLT BERWICK 24 67 M 1:00:29.67 9:18/M
47 JIM MCELWEE 127 52 M 1:00:58.91 9:23/M
48 MERLE HOOVER 124 32 M 1:01:05.16 9:24/M
49 JURGEN WILLIAMS ABERDEEN 73 0 M 1:01:10.66 9:25/M
50 AMY TIRPAK 141 43 F 1:01:11.10 9:25/M
51 DUANE FUNK 169 57 M 1:01:15.39 9:25/M
52 AIMEE BUEHNER 173 46 F 1:01:17.17 9:26/M
53 JEN DEIVERT 193 46 F 1:01:17.42 9:26/M
54 JENNIFER LEGUALT SELINSGROVE  33 57 F 1:01:31.83 9:28/M
55 JOHN DUNKELBERGER 77 51 M 1:01:37.21 9:29/M
56 LARRY HERROLD 126 0 M 1:01:43.52 9:30/M
57 MAUREEN WYNN ELYSBURG 74 59 F 1:01:47.99 9:30/M
58 JENNIFER BIDDINGER 130 39 F 1:02:26.65 9:36/M
59 SUNNI SNYDER 164 39 F 1:02:27.89 9:37/M
60 TROY KERSTETTER REBUCK 27 58 M 1:02:44.40 9:39/M
61 DARBY LEWES 210 73 F 1:02:56.90 9:41/M
62 DENNIS WHITAKER HARRISBURG 69 63 M 1:03:25.15 9:45/M
63 JOYCE RICHARDSON SHAMOKIN 49 57 F 1:03:56.57 9:50/M
64 MELISSA MARTENS 117 63 F 1:04:19.64 9:54/M
65 TAMMY WATKINS DANVILLE 65 45 F 1:04:24.64 9:55/M
66 DONALD DINGLE 89 52 M 1:04:24.89 9:55/M
67 JENNIFER MCHALE LEWISBURG 37 34 F 1:04:42.59 9:57/M
68 JOE ALEXANDER COAL TOWNSHIP 1 57 M 1:04:47.89 9:58/M
69 DARLENE MARR 145 52 F 1:05:26.80 10:04/M
70 MIKE TIRPAK SUNBURY 63 71 M 1:05:32.88 10:05/M
71 MARY BETH GREENHALGH HARRISBURG 19 55 F 1:06:07.88 10:10/M
72 EMILY RICHARDSON SHAMOKIN 48 30 F 1:06:18.88 10:12/M
73 WALT HAUSE BLOOMSBURG 23 66 M 1:06:40.76 10:16/M
74 DREW HUBBELL 192 54 M 1:06:40.87 10:16/M
75 AUSTIN REARICK 80 14 M 1:07:17.20 10:21/M
76 GARY REARICK 82 65 M 1:07:37.11 10:24/M
77 SAMANTHA TATHAM 220 27 F 1:08:15.86 10:30/M
78 MAGGIE KURTZ SUNBURY 32 38 F 1:08:21.11 10:31/M
79 STEVE SMITH 189 38 M 1:08:21.36 10:31/M
80 ROBIN KNAUTH 213 56 F 1:08:31.76 10:33/M
81 JACOB STIEFEL SELINSGROVE 59 40 M 1:08:55.60 10:36/M
82 PAM REARICK 83 64 F 1:08:58.10 10:37/M
83 SAVANNAH CAJKA WILLIAMSPORT 11 27 F 1:09:25.12 10:41/M
84 JUNE HANFORD WILLIAMSPORT 21 53 F 1:09:25.35 10:41/M
85 CAROL KERSTETTER REBUCK 26 54 F 1:09:41.60 10:43/M
86 GINA CONNER 138 40 F 1:10:11.10 10:48/M
87 STACEY FENSTERMACHER 84 41 F 1:10:24.10 10:50/M
88 MIRANDA BAILEY 187 29 F 1:10:44.50 10:53/M
89 ANDREA SMITH MIDDLEBURG 56 34 F 1:11:27.84 11:00/M
90 STACEY HOSTETTLER 190 37 F 1:11:32.56 11:00/M
91 JAYNE KUBAT 226 33 F 1:12:46.84 11:12/M
92 JONAS STIEFEL SELINSGROVE 60 13 M 1:13:07.32 11:15/M
93 CHERYL STIEFEL SELINSGROVE 58 43 F 1:13:11.98 11:16/M
94 KELLY MILLAR DANVILLE 40 53 F 1:13:37.99 11:20/M
95 ERIN MENNIG POTTSVILLE 39 38 F 1:13:46.65 11:21/M
96 ASHLEY WALTER 225 37 F 1:13:57.85 11:23/M
97 MEAGAN BAUMGARTERNER 195 43 F 1:14:19.56 11:26/M
98 JOHN FAIRCHILD WATSONTOWN 16 42 M 1:14:58.81 11:32/M
99 MISSY HOY 212 52 F 1:16:01.98 11:42/M
100 LORRAINE WERTMAN TURBOTVILLE 68 57 F 1:18:07.15 12:01/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Total Time Pace
101 STEPHEN CULVER 115 61 M 1:18:07.37 12:01/M
102 SCOTT PETERSON LEWISBURG 44 63 M 1:22:07.91 12:38/M
103 KIM PETERSON PITTSBURGH 43 62 M 1:22:08.13 12:38/M
104 JEAN PLYMETTE 98 58 F 1:22:19.52 12:40/M
105 CARLA MINARI 175 54 F 1:24:22.15 12:59/M
106 PETE GSTALDER 219 66 M 1:24:52.87 13:04/M
107 COREY RITTER MUNCY 51 29 F 1:25:13.74 13:07/M
108 STEVE FEDDER 199 64 M 1:25:51.25 13:13/M
109 ALEXANDRIA ARMSTRONG MILTON 3 31 F 1:27:50.21 13:31/M
110 CATHERINE HABEGGER SHAMOKIN DAM 20 70 F 1:37:09.14 14:57/M
111 SONJA SAMPSELL SELINSGROVE 53 78 F 1:38:38.52 15:11/M
112 SARAH DESJARDINS 79 32 F 1:45:03.25 16:10/M
113 JACKIE WHITMOYER HUGHESVILLE 71 39 F 1:45:23.51 16:13/M
114 DIANA WILLIAMS SUNBURY 72 53 F 1:49:13.52 16:48/M
115 WILLIAM SHOEMAKER NORTHUMBERLAND 54 86 M 1:49:13.89 16:48/M
Top  

1-Mile

Place Name City Bib No Age Gender Total Time Pace
1 TAYLOR GULDEN 228 8 M 7:41.31 7:41/M
2 ALYSSA CONNER 134 10 F 8:09.21 8:09/M
3 CHRISTOPHER EROH 223 10 M 8:14.88 8:15/M
4 MATT PUGH SHAMOKIN DAM 45 7 M 9:12.51 9:13/M
5 WILL PUGH SHAMOKIN DAM 46 7 M 9:12.71 9:13/M
6 ASHLEY HOY 146 18 F 9:43.52 9:44/M
7 KAYELLA LAUBACH 222 11 F 9:46.30 9:46/M
8 ELIZA FENSTERMACHER 85 14 F 9:46.55 9:47/M
9 RYAN SHAFFER 188 24 M 9:46.59 9:47/M
10 BETH ASHTON 144 36 F 9:51.11 9:51/M
11 KINNLEY WEISER 221 9 F 10:03.30 10:03/M
12 ADAM WEISER 110 41 M 10:03.77 10:04/M
13 STELLA SANTER 133 8 F 10:14.97 10:15/M
14 RACHAEL HARVEY COAL TOWNSHIP 22 35 F 10:46.71 10:47/M
15 ELIZABETH ORNER SHAMOKIN 42 42 F 10:47.53 10:48/M
16 LEAH FENSTERMACHER 214 11 F 10:48.96 10:49/M
17 MEGHAN WEAVER 160 47 F 10:56.50 10:57/M
18 PAMELA REEVES 128 56 F 11:26.23 11:26/M
19 CHRISTA CARL ELYSBURG 12 28 F 12:37.48 12:37/M
20 DAMIEN SMITH 181 44 M 14:04.81 14:05/M
21 BETHANN WHILDEN 86 62 F 14:27.82 14:28/M