Center Banner
 

SRRC Winter Series Race #3

Overall Finish List

February 09, 2020



2.5 Mile Run

Place Name City Bib No Age Gender Total Time Pace
1 LUIS MIRANDA 176 29 M 13:25.99 5:22/M
2 ARLAN MARTIN MT. PLEASANT MILLS 36 38 M 14:47.59 5:55/M
3 STEVE TEMPLIN 123 46 M 14:52.31 5:57/M
4 JANELLE WERNER 92 31 F 16:14.67 6:30/M
5 BRYANN BINGAMAN 114 30 M 16:38.34 6:39/M
6 CHRISSY FINDLAY SELINSGROVE 18 48 F 16:56.92 6:47/M
7 ANDREW ZIMMERMAN LEWISBURG 75 40 M 17:02.17 6:49/M
8 DAN KIRK DANVILLE 28 53 M 17:07.54 6:51/M
9 JARRET FOULDS 179 30 M 17:15.48 6:54/M
10 BOB WELBY NORTHUMBERLAND 66 67 M 17:16.72 6:55/M
11 JARED DAKU 208 25 M 17:27.95 6:59/M
12 ADELINE LEASON 99 14 F 17:34.52 7:02/M
13 THEO OHLER II 143 48 M 17:45.35 7:06/M
14 JOHN WELLIVER JR 166 45 M 17:52.41 7:09/M
15 AUSTIN APPEL 147 35 M 18:04.66 7:14/M
16 MATTHEW FANELLI 177 33 M 18:09.39 7:16/M
17 KEVIN WERTMAN TURBOTVILLE 67 60 M 18:12.65 7:17/M
18 KENNY KUNTZ LINDEN 31 40 M 18:12.85 7:17/M
19 RYAN MCHALE LEWISBURG 38 35 M 18:13.87 7:18/M
20 BENJAMIN MALEHORN SELINSGROVE 34 14 M 18:26.52 7:23/M
21 TODD EROH 186 49 M 18:36.91 7:27/M
22 KAITLYN SNYDER CATAWISSA 57 32 F 18:41.20 7:28/M
23 DAVE MITCHELL 107 65 M 18:55.51 7:34/M
24 CHRISTA CARL ELYSBURG 12 28 F 19:00.61 7:36/M
25 TAMMY WATKINS DANVILLE 65 45 F 19:11.65 7:41/M
26 WILLIAM PUGH SHAMOKIN DAM 47 47 M 19:13.40 7:41/M
27 RENEE GAVASON 157 41 F 19:15.10 7:42/M
28 JEFFREY BUBB MILLERSTOWN 9 14 M 19:19.15 7:44/M
29 ALEX BUBB MILLERSTOWN 8 14 M 19:19.15 7:44/M
30 SARAH VESEY WINFIELD 64 25 F 19:34.58 7:50/M
31 LAURA MALEHORN SELINSGROVE 35 16 F 19:44.54 7:54/M
32 HALEY CONNER 136 12 F 20:01.91 8:01/M
33 GARY REARICK JR 81 46 M 20:05.78 8:02/M
34 HERB KLINE BLOOMSBURG 30 60 M 20:12.91 8:05/M
35 SAM JAUSSI 185 33 M 20:14.90 8:06/M
36 SHELLEY HEISLEY 171 57 F 20:16.81 8:07/M
37 MATT PUGH SHAMOKIN DAM 45 7 M 20:19.87 8:08/M
38 RON KEISTER 159 0 M 20:21.90 8:09/M
39 ROB SIECZKIEWICZ LEWISBURG 55 50 M 20:31.89 8:13/M
40 HEIDI BRESSE ELYSBURG 7 45 F 20:32.64 8:13/M
41 RANDY WHITE HUGHESVILLE 70 59 M 20:35.14 8:14/M
42 RICHELLE FESSLER BLOOMSBURG 17 56 F 20:37.39 8:15/M
43 MERLE HOOVER 124 32 M 20:39.58 8:16/M
44 MICHAEL GORDON 78 31 M 20:45.14 8:18/M
45 MARK COX 95 50 M 20:48.22 8:19/M
46 EMMA HYDER 76 14 F 21:02.74 8:25/M
47 RICK HUEHOLT BERWICK 24 67 M 21:09.88 8:28/M
48 JURGEN WILLIAMS ABERDEEN 73 0 M 21:18.64 8:31/M
49 JACOB STIEFEL SELINSGROVE 59 40 M 21:20.64 8:32/M
50 AUSTIN REARICK 80 14 M 21:20.68 8:32/M
51 JUSTUS STIEFEL SELINSGROVE 61 14 M 21:21.10 8:32/M
52 JULIE KAUFFMAN 170 40 F 21:35.62 8:38/M
53 JORDAN RICKERT COAL TOWNSHIP 50 34 F 21:40.27 8:40/M
54 MAUREEN WYNN ELYSBURG 74 59 F 21:45.58 8:42/M
55 CHRISITINE ALONSO 191 36 F 21:49.64 8:44/M
56 JOHN DUNKELBERGER 77 51 M 21:50.52 8:44/M
57 RYAN SHAFFER 188 24 M 21:51.48 8:45/M
58 TROY KERSTETTER REBUCK 27 58 M 21:55.13 8:46/M
59 DARBY LEWES 210 73 F 22:07.65 8:51/M
60 JIM MCELWEE 127 52 M 22:19.42 8:56/M
61 LARRY HERROLD 126 0 M 22:22.31 8:57/M
62 JOYCE RICHARDSON SHAMOKIN 49 57 F 22:24.88 8:58/M
63 RACHAEL HARVEY COAL TOWNSHIP 22 35 F 22:25.88 8:58/M
64 DENNIS WHITAKER HARRISBURG 69 63 M 22:29.28 9:00/M
65 DONALD DINGLE 89 52 M 22:29.63 9:00/M
66 GRAHAM ROGERS LEWISBURG 52 58 M 22:32.63 9:01/M
67 AIMEE BUEHNER 173 46 F 22:33.56 9:01/M
68 JEN DEIVERT 193 46 F 22:33.77 9:02/M
69 JENNIFER LEGUALT SELINSGROVE  33 57 F 22:36.81 9:03/M
70 GARY REARICK 82 65 M 22:40.45 9:04/M
71 GALEN SMITH 152 62 M 22:55.38 9:10/M
72 MIKE TIRPAK SUNBURY 63 71 M 22:58.86 9:12/M
73 ROGER BRESSLER 116 64 M 23:00.12 9:12/M
74 DUANE FUNK 169 57 M 23:02.32 9:13/M
75 AMY TIRPAK 141 43 F 23:08.24 9:15/M
76 WILL PUGH SHAMOKIN DAM 46 7 M 23:09.87 9:16/M
77 JENNIFER MCHALE LEWISBURG 37 34 F 23:11.70 9:17/M
78 ALYSSA CONNER 134 10 F 23:28.37 9:23/M
79 STEVE SMITH 189 38 M 23:39.62 9:28/M
80 PAM REARICK 83 64 F 23:41.37 9:29/M
81 GINA CONNER 138 40 F 23:49.62 9:32/M
82 DARLENE MARR 145 52 F 23:50.70 9:32/M
83 ANDREA SMITH MIDDLEBURG 56 34 F 23:54.87 9:34/M
84 DENNIS ECKRDRE SELINSGROVE 15 43 M 24:02.87 9:37/M
85 BETH ASHTON 144 36 F 24:30.11 9:48/M
86 MARY BETH GREENHALGH HARRISBURG 19 55 F 24:37.18 9:51/M
87 STEVE REESE 197 65 M 24:38.61 9:51/M
88 DREW HUBBELL 192 54 M 24:55.34 9:58/M
89 ZACHARY HARNER 201 09 M 24:55.53 9:58/M
90 ROBIN KNAUTH 213 56 F 25:05.52 10:02/M
91 CAROL KERSTETTER REBUCK 26 54 F 25:41.11 10:16/M
92 JENNIFER REED 215 42 F 25:41.87 10:17/M
93 STACEY FENSTERMACHER 84 41 F 25:42.23 10:17/M
94 BROOKS BINGAMEN 209 07 M 25:44.61 10:18/M
95 ERIN BINGAMAN MIDDLEBURG 6 34 F 25:44.68 10:18/M
96 BRIAN WILSON 102 50 M 25:47.56 10:19/M
97 ANGELA KLINE SHAMOKIN DAM 29 46 F 25:48.36 10:19/M
98 MICHAEL BAYLOR 205 51 M 25:53.86 10:22/M
99 KAREN SMITH 151 60 F 26:02.14 10:25/M
100 MEAGAN BAUMGARTERNER 195 43 F 26:14.36 10:30/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Total Time Pace
101 JONAS STIEFEL SELINSGROVE 60 13 M 26:19.10 10:32/M
102 CHERYL STIEFEL SELINSGROVE 58 43 F 26:22.50 10:33/M
103 PAMELA REEVES 128 56 F 26:23.10 10:33/M
104 STEPHEN CULVER 115 61 M 26:41.88 10:41/M
105 KELLY MILLAR DANVILLE 40 53 F 26:43.10 10:41/M
106 ASHLEY HOY 146 18 F 26:57.35 10:47/M
107 JOHN FAIRCHILD WATSONTOWN 16 42 M 27:41.32 11:05/M
108 ERIN NEWCOMER CARLISLE 41 23 F 27:43.76 11:06/M
109 KRISTI WELLIVER 167 43 F 27:51.75 11:09/M
110 SAM KULP 211 27 M 28:01.54 11:13/M
111 MISSY HOY 212 52 F 28:04.42 11:14/M
112 LORRAINE WERTMAN TURBOTVILLE 68 57 F 28:11.51 11:17/M
113 ELIZABETH ORNER SHAMOKIN 42 42 F 28:17.23 11:19/M
114 LISA KELLY 200 41 F 29:01.52 11:37/M
115 BRANDON WERNER 93 31 M 29:02.43 11:37/M
116 LOGAN WERNER 198 05 M 29:02.54 11:37/M
117 ELIZA FENSTERMACHER 85 14 F 29:04.88 11:38/M
118 SCOTT PETERSON LEWISBURG 44 63 M 29:24.37 11:46/M
119 SARAH DESJARDINS 79 32 F 29:42.52 11:53/M
120 CONNOR MILLER 202 10 M 29:56.70 11:59/M
121 WILLIAM ACKLEY 204 13 M 29:58.45 11:59/M
122 MATTHEW ACKLEY 203 44 M 29:58.47 11:59/M
123 JEAN PLYMETTE 98 58 F 30:01.83 12:01/M
124 CARLA MINARI 175 54 F 30:50.79 12:20/M
125 ALBERT ZUCOH 207 73 M 30:57.18 12:23/M
126 COREY RITTER MUNCY 51 29 F 31:13.32 12:29/M
127 STEVE FEDDER 199 64 M 31:13.75 12:30/M
128 PETER ACKLEY 206 70 M 31:16.32 12:31/M
129 JOSEPH KOLEYAR 118 85 M 31:34.83 12:38/M
130 CATHERINE HABEGGER SHAMOKIN DAM 20 70 F 32:14.55 12:54/M
131 REBECCA KRAMER 196 61 F 32:56.31 13:11/M
132 ALEXANDRIA ARMSTRONG MILTON 3 31 F 33:07.37 13:15/M
133 MICHELLE HUMMEL MIDDLEBURG 25 44 F 33:07.39 13:15/M
134 JACKIE WHITMOYER HUGHESVILLE 71 39 F 34:46.70 13:55/M
135 LEAH FENSTERMACHER 214 11 F 35:18.16 14:07/M
136 BETHANN WHILDEN 86 62 F 36:31.69 14:37/M
137 DIANA WILLIAMS SUNBURY 72 53 F 40:01.36 16:01/M
138 WILLIAM SHOEMAKER NORTHUMBERLAND 54 86 M 43:01.45 17:13/M
139 ROLAND SUTTER BLOOMSBURG 62 77 M 44:45.61 17:54/M