Center Banner
 

LVC Dutchmen XC Invite

September 07, 2019



Overall Finish List - Women

HIGH SCHOOL XC TEAMS

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace GRADE  
1 1 683 MARLEE STARLIPER Northern 16:30.00 3:18/K SR  
2 2 463 GWYNETH YOUNG Cedar Crest 18:30.00 3:42/K JR  
3 3 644 MARGARET CARROLL Northeastern 18:43.00 3:45/K JR  
4 4 671 KATIE ANTHONY Northern 19:12.90 3:51/K SR  
5 5 754 HANNAH ROHRER Palmyra 19:20.90 3:52/K SO  
6 6 657 BELLA TREGLIA Northeastern 19:23.90 3:53/K SO  
7 (< 5) 432 DELANEY LINE CD East 19:30.70 3:54/K JR  
8 7 674 ALLIE ENGLE Northern 19:33.70 3:55/K SO  
9 8 456 GRACE TADAJWESKI Cedar Crest 19:40.80 3:56/K FR  
10 9 681 MADISON SALTSBURG Northern 19:45.50 3:57/K JR  
11 10 647 HANNAH HERR Northeastern 19:50.20 3:58/K SO  
12 11 449 SHAYLA BONZELET Cedar Crest 19:50.80 3:58/K SR  
13 (< 5) 590 OLIVIA PISCANO Little Flower 19:53.70 3:59/K SR  
14 12 401 BRAETAN PETERS Annville Cleona 19:55.30 3:59/K SO  
15 13 654 MARISSA PRITCHETT Northeastern 19:55.70 3:59/K SO  
16 14 743 SARAH GALVAN Palmyra 20:05.20 4:01/K JR  
17 15 838 GRACE STEGEMERTEN Tamaqua Area 20:08.50 4:02/K SO  
18 16 832 FRANCIS KABANA Tamaqua Area 20:20.70 4:04/K JR  
19 17 747 RILEY HOLSOPLE Palmyra 20:23.40 4:05/K SO  
20 18 672 ANSLEE DEPASQUE Northern 20:37.60 4:08/K FR  
21 19 655 TRINITY SCHRAUDNER Northeastern 20:40.50 4:08/K JR  
22 20 680 DIXIE RAMSEY Northern 20:41.90 4:08/K JR  
23 21 652 DYLANN OLMO Northeastern 20:46.20 4:09/K SR  
24 22 648 HAYLIE KURILLA Northeastern 20:57.50 4:11/K FR  
25 23 862 OLIVIA GEMMA Central York 20:58.70 4:12/K SR  
26 24 458 JILLIAN TOBIAS Cedar Crest 21:00.90 4:12/K FR  
27 25 453 MIA REIGERT Cedar Crest 21:02.20 4:12/K SR  
28 26 488 CALI BULLERS Central Dauphin 21:02.70 4:13/K FR  
29 27 539 ISABEL ZWALLY  ELCO 21:05.60 4:13/K FR  
30 28 459 ELIZABETH VIA Cedar Crest 21:12.20 4:14/K SO  
31 29 744 RILEY GORTON Palmyra 21:14.50 4:15/K FR  
32 (> 7) 649 RYLIE KURILLA Northeastern 21:18.20 4:16/K FR  
33 30 742 MADELYN FIELD Palmyra 21:19.90 4:16/K SO  
34 31 825 BRIANNA DUMOND Tamaqua Area 21:29.50 4:18/K SR  
35 32 741 KATELYN BECKER Palmyra 21:43.70 4:21/K JR  
36 33 486 RAECHEL BONNER Central Dauphin 21:51.30 4:22/K SR  
37 34 455 ALYSSA STIVER Cedar Crest 21:52.70 4:23/K SO  
38 35 787 ANNABELL RECK Southern Columbia 21:54.10 4:23/K FR  
39 36 670 ELIZABETH ANTHONY Northern 21:55.20 4:23/K FR  
40 37 622 SARAH PFISTERER New Oxford 22:03.70 4:25/K SR  
41 38 756 KENDALL TEETS Palmyra 22:04.70 4:25/K SO  
42 (> 7) 748 CLAIRE KECK Palmyra 22:04.70 4:25/K JR  
43 39 551 CLOE MARTIN Garden Spot 22:05.00 4:25/K JR  
44 (< 5) 724 ANGEL SANDERS Northern Lebanon 22:06.00 4:25/K FR  
45 40 501 MAKENNA THRUSH Central Dauphin 22:10.40 4:26/K JR  
46 41 394 CASSANDRA CLEMSON Annville Cleona 22:16.70 4:27/K FR  
47 42 495 MARIEL MILLER Central Dauphin 22:27.20 4:29/K SR  
48 (< 5) 723 ALYSSA MARLOWE Northern Lebanon 22:30.60 4:30/K FR  
49 43 397 JESSICA GUTEKUNST Annville Cleona 22:35.90 4:31/K SR  
50 (< 5) 562 KIERSTEN BURCH Greenwood 22:37.50 4:31/K JR  
51 (> 7) 673 KRISTA ELICKER Northern 22:37.70 4:32/K JR  
52 (> 7) 447 AVERY ATKINS Cedar Crest 22:48.50 4:34/K JR  
53 44 833 LOTTIE MATEYAK Tamaqua Area 22:58.00 4:36/K SR  
54 (< 5) 818 CARLEIGH WELSH Susquehanna Township 23:00.60 4:36/K SO  
55 (< 5) 431 ASHLYNN BRETZ CD East 23:02.40 4:36/K JR  
56 45 868 MARY BETH RYER Central York 23:05.30 4:37/K JR  
57 46 824 MAKENNA CARROLL Tamaqua Area 23:07.90 4:38/K JR  
58 (> 7) 460 KATELYN WARANAVAGE Cedar Crest 23:09.90 4:38/K SO  
59 47 783 HEATHER CECCO Southern Columbia 23:11.50 4:38/K FR  
60 (< 5) 433 CHRISTINA VOLTZ CD East 23:13.00 4:39/K JR  
61 48 866 EMILY PRINGLE Central York 23:14.00 4:39/K JR  
62 (< 5) 430 TRINITY BELLAMY CD East 23:15.20 4:39/K JR  
63 49 621 ELIZABETH PFISTERER New Oxford 23:20.90 4:40/K SO  
64 50 536 MADISON GERY  ELCO 23:23.40 4:41/K SO  
65 (< 5) 563 GABRIELLE CAMERON Greenwood 23:24.40 4:41/K SR  
66 (> 7) 678 ELAYNA HARING Northern 23:27.20 4:41/K FR  
67 51 484 OLIVIA ACRI Central Dauphin 23:27.50 4:41/K JR  
68 (> 7) 461 KAITLYN WILBURN Cedar Crest 23:28.90 4:42/K SR  
69 (> 7) 450 BRENNA CHERNICH Cedar Crest 23:29.90 4:42/K JR  
70 52 490 KARA ECHARD Central Dauphin 23:31.40 4:42/K SO  
71 (< 5) 591 AMANDA SWEENEY Little Flower 23:34.20 4:43/K SR  
72 53 547 AMANDA COBLENTZ Garden Spot 23:35.70 4:43/K JR  
73 (> 7) 750 BELLA MARRO Palmyra 23:51.90 4:46/K SO  
74 54 865 ALLISON MINICH Central York 23:55.40 4:47/K SO  
75 55 487 AUBREE BULLERS Central Dauphin 23:56.70 4:47/K SR  
76 (> 7) 496 EMMA MURPHY Central Dauphin 23:57.00 4:47/K JR  
77 56 831 MIA JONES Tamaqua Area 24:03.50 4:49/K FR  
78 57 403 MEGAN TOBIAS Annville Cleona 24:04.60 4:49/K SO  
79 58 830 MADELYN JONES Tamaqua Area 24:07.40 4:49/K JR  
80 (> 7) 485 LINDSAY ARMS Central Dauphin 24:07.80 4:50/K JR  
81 (> 7) 448 KYREANA BARRETT Cedar Crest 24:10.70 4:50/K SR  
82 (< 5) 814 LULIA HAILE Susquehanna Township 24:11.50 4:50/K JR  
83 (> 7) 740 MADISON ANGLE Palmyra 24:12.70 4:51/K SR  
84 59 537 JULIA MACCHIONE ELCO 24:14.70 4:51/K SR  
85 60 782 ALI BARVITSKIE Southern Columbia 24:16.20 4:51/K SR  
86 61 784 KYLEE DANGLOVITCH Southern Columbia 24:16.80 4:51/K JR  
87 62 592 SUILCUEA DELISA Milton Hershey 24:17.20 4:51/K FR  
88 63 869 ALIVIA SCHEIDEGG Central York 24:18.80 4:52/K SO  
89 (> 7) 491 LEXI GIBO Central Dauphin 24:21.70 4:52/K SR  
90 64 399 NORYAN MITCHELL Annville Cleona 24:24.90 4:53/K FR  
91 (> 7) 492 ALLYSON LOCK Central Dauphin 24:29.70 4:54/K FR  
92 65 596 MARIAH WEISENMILLER Milton Hershey 24:31.20 4:54/K SR  
93 (> 7) 682 ANN SECORD Northern 24:39.70 4:56/K SO  
94 (< 5) 564 RENEE DUBAICH Greenwood 24:46.20 4:57/K SR  
95 (> 7) 650 CLAUDIA LUTZ Northeastern 24:47.20 4:57/K FR  
96 (> 7) 499 VICTORIA RYABYY Central Dauphin 24:57.50 4:59/K SO  
97 (> 7) 828 NATALIE HYDRO Tamaqua Area 24:59.00 5:00/K JR  
98 66 786 KATE POLLARD Southern Columbia 24:59.40 5:00/K SR  
99 (> 7) 643 EMILEE BASKETTE Northeastern 25:00.00 5:00/K SR  
100 67 861 KATRINA FIRTH Central York 25:01.50 5:00/K SR  
O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace GRADE  
101 68 860 NATALIE COLLINS Central York 25:02.50 5:00/K JR  
102 69 785 CAMRYN KIRKNER Southern Columbia 25:13.30 5:03/K FR  
103 (> 7) 451 HANNAH GERHART Cedar Crest 25:25.90 5:05/K SO  
104 70 402 EMMA REXRODE Annville Cleona 25:26.50 5:05/K FR  
105 (< 5) 721 TOCCOA BOYER Northern Lebanon 25:31.40 5:06/K FR  
106 (< 5) 815 LAUREN MCINTOSH Susquehanna Township 25:36.90 5:07/K JR  
107 71 398 MONTANA HEIL Annville Cleona 25:43.60 5:09/K JR  
108 (> 7) 685 ELENA STONGE Northern 25:44.40 5:09/K SR  
109 (< 5) 572 CLAUDIA PARKER Lebanon 25:52.00 5:10/K JR  
110 72 595 HANNAH SCALETTA Milton Hershey 25:53.80 5:11/K SO  
111 73 548 SAM DAVIS Garden Spot 25:57.50 5:11/K JR  
112 74 550 EMILY KARREMAN Garden Spot 26:15.20 5:15/K SR  
113 75 553 BEVALEE TSHUDY Garden Spot 26:16.80 5:15/K SO  
114 (< 5) 589 GRACE MATTHEWS Little Flower 26:21.70 5:16/K SR  
115 (< 5) 726 KATELYN TIPTON Northern Lebanon 26:26.60 5:17/K SO  
116 (< 5) 565 CAILEY GLATZ Greenwood 26:36.40 5:19/K JR  
117 (> 7) 755 JORDAN TAYLOR Palmyra 26:39.30 5:20/K SO  
118 76 549 LAUREN GREENAWALT Garden Spot 26:39.90 5:20/K SR  
119 (> 7) 454 MICHAELA SMITH Cedar Crest 26:42.50 5:20/K SR  
120 (> 7) 757 XERENA TOPOS Palmyra 26:46.80 5:21/K FR  
121 (> 7) 500 LIZA SZOBOCSAN Central Dauphin 26:52.30 5:22/K SR  
122 (> 7) 489 RACHEL D'SOUZA Central Dauphin 26:58.90 5:24/K FR  
123 (> 7) 753 LILY PERRY Palmyra 26:59.30 5:24/K SR  
124 (> 7) 840 HAILEY TOTH Tamaqua Area 27:02.70 5:25/K JR  
125 77 594 HAWA KALLON Milton Hershey 27:06.40 5:25/K JR  
126 (< 5) 634 SHYLA BENNER Newport 27:08.60 5:26/K SO  
127 78 624 CHLOE TRAWINSKI New Oxford 27:09.80 5:26/K FR  
128 (> 7) 645 ADRIANA COLON Northeastern 27:12.90 5:27/K SO  
129 (> 7) 867 SAGE RICHARDS Central York 27:20.80 5:28/K SO  
130 (< 5) 637 ABIGAIL HELLER Newport 27:22.60 5:29/K SR  
131 (> 7) 749 CAMILA KNIPE Palmyra 27:24.40 5:29/K JR  
132 79 535 ROWAN FAEHLING  ELCO 27:25.70 5:29/K FR  
133 (> 7) 834 MOLLY MURPHY Tamaqua Area 27:27.40 5:29/K JR  
134 80 620 EDEN BEICHLER New Oxford 27:27.70 5:30/K SR  
135 (> 7) 829 ASHLEY JONES Tamaqua Area 27:37.00 5:31/K SO  
136 (< 5) 817 ANNA SULLIVAN Susquehanna Township 27:41.60 5:32/K FR  
137 (> 7) 396 JEM FISHER Annville Cleona 27:43.90 5:33/K SO  
138 81 593 BROOKE HUMPHIES Milton Hershey 27:52.80 5:35/K SO  
139 (> 7) 839 ALEXIS STIANCHE Tamaqua Area 27:59.70 5:36/K SO  
140 (> 7) 646 KAYLA DAKER Northeastern 28:03.60 5:37/K SR  
141 (> 7) 870 STELLA WOLFE Central York 28:23.80 5:41/K FR  
142 (> 7) 837 CAITLIN SMITH Tamaqua Area 28:26.70 5:41/K JR  
143 (> 7) 823 TRESSA BARRON Tamaqua Area 28:27.90 5:42/K JR  
144 (> 7) 494 RYLEE MAASS Central Dauphin 28:29.60 5:42/K FR  
145 (< 5) 570 DENISE COLON OLIVENCIA Lebanon 28:39.40 5:44/K SR  
146 (> 7) 686 REBECCA TIRKO Northern 28:56.40 5:47/K SO  
147 (> 7) 836 VANESSA POKE Tamaqua Area 28:59.20 5:48/K SO  
148 82 538 ABBY ZIMMERMAN  ELCO 29:09.40 5:50/K SO  
149 (> 7) 826 KELLY EHRIG Tamaqua Area 29:25.90 5:53/K FR  
150 83 623 ASHLEY STEINERT New Oxford 29:36.70 5:55/K SR  
151 84 552 ABBY RISSLER Garden Spot 29:45.40 5:57/K FR  
152 (> 7) 684 MIKALAN STAUFFER Northern 29:46.50 5:57/K FR  
153 (> 7) 863 EMMA GUZZONE Central York 30:01.90 6:00/K FR  
154 (< 5) 571 ALANA HAGGERTY Lebanon 30:19.40 6:04/K SO  
155 (> 7) 859 HANNAH CARLISLE Central York 30:25.40 6:05/K FR  
156 (> 7) 677 ANNA GAMBLE Northern 30:32.70 6:07/K FR  
157 (> 7) 400 KILEY MORGAN Annville Cleona 30:47.80 6:10/K SO  
158 (> 7) 497 CHARVI PATEL Central Dauphin 30:55.60 6:11/K SO  
159 (> 7) 827 MCKENNA EHRIG Tamaqua Area 31:08.60 6:14/K FR  
160 (> 7) 835 MADISON NICHOLS Tamaqua Area 31:25.50 6:17/K JR  
161 (> 7) 679 AVA PATERNITI Northern 31:43.40 6:21/K SO  
162 (> 7) 452 MAKENNA GOOD Cedar Crest 33:30.30 6:42/K SR